W środę 30 lipca zapraszamy na kolejny koncert w ramach Festiwalu. Koncert odbędzie się w kościele pw. Najświętszej Rodziny przy ulicy Krupówki o godzinie 19:30. 

Wystąpią: 

Burkhard Engelke - organy (Niemcy)
Misty Schaffert - organy (Niemcy)

Celtic Triangle w składzie:
Katarzyna Wiwer - sopran
Irena Czubek-Davidson - harfa celtycka
Lindsay Davidson - dudy


BurkhardEngelkestudiowałmuzykę kościelnąwRobert SchumannHochschule wDüsseldorfie. Regularna aktywnośćkoncertowana oryginalnychinstrumentachz czasówSweelincka, Buxtehude iBachadoprowadziła go dokursów mistrzowskich, które prowadziliTonKoopmaniEwaldKooimannorazdostudiów na UniwersytecieMuzyki iSztuki wBremie. W tym okresiestudiował również pod kierunkiem Prof.dr ManfredaCordes(dyrygowanie zespołem) oraz Prof.drHaraldaVogela(organy)naAkademiiMuzyki Dawnej wBremie. W latach1993-1996śpiewałzzespołem wokalnym"Weserrenaissance" pod kierunkiemProf.Cordes. Pracuje jakoDekanatskantor(dyrektor nadzorujący ds. muzycznych) wDarmstadt orazw KościeleZmartwychwstaniawDarmstadt-Arheilgen od 1996 roku.

Poza wykonywaniemznanychoratoriów, BurkhardEngelkeregularniepoświęca sięwykonywaniu nieznanych kompozycji, w tym oratorium"La Resurrezione" autorstwa G.F.Händla, "Oratorium według obrazów zBiblii" FannyHensel, "Leçons deténèbres" FrançoisCouperinaiwszystkich dzieł Vincenta Lübecki.

PracaartystycznaBurkhardaEngelkeopiera się nawykonywaniu utworów w oparciu o źródła historyczne. Uważa on, żejest tosposób na to, aby muzyka dawna była inspirującaisatysfakcjonująca dla muzykówi publicznościobecnie.


Misty Schaffert, urodzona w Seattle, USA, rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. Jej pierwszy publiczny występ miał miejsce cztery lata później w wieku 10 lat. W tym roku zaczęła też pobierać lekcje gry na organach. W wieku 13 lat dostała swoją pierwszą pracę jako organista w Seattle.

Po ukończeniu szkoły średniej, otrzymała pełne stypendium na studia w Konserwatorium Muzycznym Sherwood w Chicago. Tam ukończyła dwa kierunki licencjackie w klasie fortepianu i organów. Korzystając ze stypendium naukowego uzyskała tytuł magistra muzyki w zakresie fortepianu i organów w Chicago College of Performing Arts na Uniwersytecie Roosevelta.

Po studiach pracowała jako Dyrektor ds. Muzyki w kościele Old St. Mary’s Church w Chicago oraz pianista w Lincoln Opera w Chicago. Jest laureatem wielu konkursów na obu instrumentach, w tym dwa razy z rzędu w konkursie organistów American Guild of Organists w Chicago.

Brała udział w kursach mistrzowskich, które prowadzili Harald Vogel, Gilian Wier, Ewald Kooimann Xavier Darasse, Bernard Winsemius i Guy Bovet.

Najnowsze projekty to niemiecka premiera "Pasji Chrystusa" autorstwa koreańskiego kompozytora Geonyonga Lee. Ponadto, w Kairze w Egipcie artystka dokonała światowej premiery "Weg Farben" Wolfganga Klebera, kompozytora z Darmstadt.

Obecnie jest organistą w Michaelskirche w Darmstadt i pianistą chóru Kantorei Darmstadt-Arheilgen. Artystka gra koncerty w Europie i USA


Celtic Triangle
to unikalne trio złożone z głosu, dud i harfy. Zespół powstał z fascynacji niezwykłym brzmieniem i klimatem muzyki szkockiej. Członkowie go tworzący reprezentują wysoki poziom profesjonalny a muzyka przez nich wykonywana odbiega od tradycyjnych skojarzeń muzyki szkockiej z muzyką folkową. Oprócz opracowań tradycyjnych melodii ludowych, Celtic Triangle wykonuje także utwory współcześnie pisane, w tym wiele kompozycji dudziarza zespołu – Lindsaya Davidsona, a poczesne miejsce w repertuarze zajmują urokliwe pieśni do słów największego szkockiego poety – Roberta Burnsa (1759-1798).

Trio tworzą znakomici muzycy: Lindsay Davidson – wirtuoz gry na dudach, kompozytor, pedagog, Clan Piper (dudziarz klanowy) klanu Davidsonów, absolwent Uniwersytetu w Edynburgu, Irena Czubek-Davidson – pierwsza harfistka filharmonii krakowskiej, absolwentka, a teraz pedagog Akademii Muzycznej w Krakowie, znakomita solistka i kameralistka, Katarzyna Wiwer absolwentkaAkademii Muzycznej w Krakowie, śpiewaczka znana z żywej osobowości scenicznej, solistka wielu zespołów muzyki dawnej, jedna z niewielu w Polsce śpiewaczek śpiewających po Szkocku.

Połączyła nas pasja, umiłowanie żywego kontaktu z publicznością, chęć stworzenia w muzyce czegoś nowego i nietuzinkowego.Koncertujemy w całej Polsce, zarówno w salach filharmonicznych, jak i bardziej kameralnie, zawsze wzbudzając żywe zainteresowanie i gorący aplauz. W 2008 wydaliśmy naszą pierwszą płytę, przygotowujemy drugą.