Podczas środowego koncertu, w kościele pw. Najświętszej Rodziny wystąpiła jedna z najwybitniejszych czeski organistów i propagatorka muzyki czeskiej za granicą - Hana Bartošová. 

Grę na organach studiowała w brneńskim konserwatorium w klasie Prof. Josefa Pukla oraz w Akademii Muzycznej Janáčka w Brnie w klasie Prof. Aleny Veselá. Regularnie występuje na prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą. Koncertowała w licznych krajach europejskich, a także w Rosji i USA. Występuje wraz z różnymi solistami i zespołami, jak również nagrywa dla czeskich i zagranicznych stacji radiowych i telewizyjnych oraz dokonuje nagrań płytowych. Jako nauczyciel zajmuje się edukacją młodych organistów i jest stałym członkiem jury różnych konkursów. Jest także dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Brnie.

W jej wykonaniu, w Zakopanem, usłyszeliśmy Preludia chorałowe Jana Sebastiana Bacha, Toccatę i Fugę Josefa Segera, Adagio i Fantasia Jana Křtitela Kuchařa, Praeambulum i Fugę Jana Křtitela Vaňhala, Fantazję Josefa Klička oraz Vigilie Bohuslava Martinů.