Agnieszka Tarnawska pochodzi z Dolnego Śląska. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Legnicy w klasie organów mgra Ryszarda Rydza. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Sławomira Kamińskiego. W 2011 roku rozpoczęła studia podyplomowe w zakresie gry na organach w Niemczech – najpierw w Musikhochschule Lübeck (Master of Music) w klasie organów prof. Arvida Gasta, zdobywając dyplom z wyróżnieniem w 2013 roku, a następnie w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu (Konzertexamen) pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera - dyplom z wyróżnieniem w 2016 roku. Równolegle kształciła się w grze na klawesynie w poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w czerwcu 2015 roku

Jest laureatką licznych konkursów organowych: I Akademickiego Konkursu Organowego Romuald Sroczyński in memoriam w Poznaniu (2008 - wyróżnienie), IV Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2010 - 2. nagroda), XVIII Międzynarodowego Konkursu Organowego im. L Janáčka w Brnie (2012 - 2. nagroda), XVIII Międzynarodowego Konkursu Organowego w Korschenbroich (2013 - 2. nagroda).

Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). Jako solistka koncertuje w kraju i zagranicą.