Katarzyna Elżbieta Olszewska organistka i pianistka. Ukończyła gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Romana Peruckiego w 1992 roku. Uczestniczyła w licznych mistrzowskich kursach muzyki organowej, prowadzonych m. in. przez: Milana Slechtę (Czechy), Guy Bovet’a ( Szwajcaria), Ulrika Spang-Hanssena (Dania). Od 1992 roku jest organistką Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku – Oliwie, gdzie dokonuje prezentacji słynnych organów oliwskich dla turystów z całego świata oraz koncertuje dla osobistości świata polityki, nauki, kultury i biznesu.

Jako solistka i kameralistka koncertuje również na festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej. Współpracuje z muzykami Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, gdańskiej Akademii Muzycznej oraz Opery Bałtyckiej. Wraz z gdańskimi muzykami nagrała płytę CD „Wielkie Organy Archikatedry w Gdańsku Oliwie”, która otrzymała nominację do Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2006 w kategorii Album Roku Muzyka Solowa. Płyta ta otrzymała status złotej płyty. Najnowsze jej CD to „Voces Cartusiae” - nagranie z 2013 roku z Chórem Cartusia. Katarzyna Elżbieta Olszewska w swoim repertuarze posiada utwory kompozytorów od wczesnego baroku po muzykę współczesną.

Równolegle z działalnością artystyczną prowadzi pracę dydaktyczno- pedagogiczną w szkołach muzycznych na Pomorzu, a jej uczniowie są laureatami konkursów o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Za swoje osiągnięcia na gruncie artystyczno-pedagogicznym dwukrotnie została odznaczona przez Ministra Obrony Narodowej w 2000 oraz 2001 roku medalem „Za zasługi dla kultury w Wojsku Polskim”, a w 2012 roku Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej przyznał jej nagrodę indywidualną „Za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce”. Od 2007 roku jest kierownikiem artystycznym Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.