Szanowni Państwo,
Zapraszam serdecznie do zakopiańskich kościołów i sanktuariów, gdzie od 12 lipca do 15 sierpnia odbywać się będą koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.  To wspaniała wakacyjna propozycja nie tylko dla melomanów, ale dla wszystkich, którzy pośród codziennego zgiełku poszukują ciszy, spokoju i wytchnienia. Ich źródłem z pewnością będzie spotkanie z wielkimi dziełami muzyki organowej w wykonaniu znakomitych artystów przyjeżdżających z całego świata. Dodatkowym walorem tego wydarzenia jest otoczenie zakopiańskich zabytków i niezwykłych tatrzańskich krajobrazów.
Festiwal, który w sezonie letnim pod Tatrami odbywa się od 2001 roku, wzbogacą także koncerty kameralne, a wirtuozerię gry na wspaniałym instrumencie, jakim są organy, będzie można podziwiać na specjalnie przygotowanym ekranie. Podczas dwunastu koncertów wystąpią wybitni polscy muzycy, a także uznani artyści z Austrii, Francji, Włoch i USA. Wyjątkowym wydarzeniem, które uświetni tegoroczną edycję Festiwalu, będzie koncert „IN MEMORIAM ks. Mieczysława Malińskiego” z udziałem Doroty Segdy oraz Krakowskiego Kwintetu Dętego. 
Życzę, by Mieszkańcom naszego miasta oraz Gościom spędzającym tu czas wakacji Festiwal przyniósł wiele pięknych muzycznych wrażeń. Gorąco zapraszam do słuchania muzyki organowej i kameralnej w Zakopanem 

Leszek Dorula
Burmistrz Miasta Zakopane