Kwartet rozpoczął swoją działalność w 2003 roku i od razu zyskał sobie bardzo dobre opinie w oczach krytyków jak i melomanów. W repertuarze zespołu znajduje się muzyka niemal wszystkich epok i stylów – od renesansu począwszy, a na współczesnych brzmieniach skończywszy. Oprócz muzyki klasycznej, kwartet wykonuje także znane utwory muzyki rozrywkowej, które mogą być wykonane z towarzyszeniem perkusji.

Zespół koncertował na najważniejszych festiwalach muzyki kameralnej i organowej w Polsce. Miarą klasy kwartetu jest zaproszenie go do udziału w otwarciu programu TVP Kultura. Występ był transmitowany na żywo przez Telewizję Polską oraz Program Drugi Polskiego Radia.


SKŁAD ZESPOŁU:

PAWEŁ CIEŚLAKpuzon, puzon altowy

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie ad. Zdzisława Stolarczyka, ma na swoim koncie wiele znamienitych występów na konkursach w Polsce i za granicą (jest m.in. laureatem Festiwalu Puzonowego w Warszawie), oraz nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji.
Od 2004 roku jest pierwszym puzonistą Filharmonii Krakowskiej. Na stałe współpracuje także z Capellą Cracoviensis, Operą Krakowską, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz K&K Wiener Philharmoniker.


GRZEGORZ PYTLIKpuzon, puzon altowy

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, od 2005 do 2010 roku był pierwszym puzonistą Opery Śląskiej w Bytomiu. Od 2010 pierwszy puzonista Filharmonii Zabrzańskiej. Współpracował z wieloma orkiestrami i zespołami kameralnymi, m.in. Filharmonią Krakowską, Capellą Cracoviensis, Operą Krakowską, Orkiestrą Muzyki Nowej w Katowicach oraz zespołami muzyki rozrywkowej.

Na stałe współpracuje z wieloma zespołami zajmującymi się wykonawstwem muzyki dawnej. Nauczyciel gry na puzonie w Zespole Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej.


BOGDAN PIZNALpuzon basowy

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, od 2007 roku jest basowym puzonistą Filharmonii Krakowskiej. W swej pracy artystycznej na stałe współpracuje z Capellą Cracoviensis i Operą Krakowską (z którą wziął udział w wielu tournée koncertowych po Europie), Sinfoniettą Varsovia oraz K&K Wiener Philharmoniker. Był pomysłodawcą i założycielem, a w latach 2003-2008 wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Puzonistów. Od 2008 jest prezesem Zarządu Krakowskiej Fundacji Sztuki.


ANDRZEJ TKACZYK – puzon

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie puzonu dr. hab. Zdzisława Stolarczyka. W latach 2013/14 w ramach programu Erasmus studiował na Universität der Künste w Berlinie w klasie puzonu prof. Stefana Schulza. Uczestniczył w wielu warsztatach metodycznych i seminariach mistrzowskich. Jest laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Młoda Polska”, dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trzykrotnym stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej i stypendystą Burmistrza Miasta Rydułtowy. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów instrumentalnych.