Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w tym tygodniu skoncentruje się na kulturze tango i flamenco w wykonaniu muzykalnego trio. Tym razem więc repertuar szczególnie powinien przypaść do gustu miłośnikom muzyki jazzowej i kameralnej. Słuchacze zapomną się w gorących rytmach muzyki latynoskiej, a muzycy udowodnią że „Nie tylko Piazzola” jest jej znamienitym prowodyrem.

W tę sobotę, o godzinie 19.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach, na skrzypcach zagra koncertmistrz orkiestry Filharmonii Krakowskiej, Paweł Wajrak. Muzyk jest także kierownikiem artystycznym Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej i laureatem Fryderyka 2006 za płytę „AstorPiazzola: Piazzoforte & Kevin Kenner”. Razem z nim wystąpią : gitarzysta Michał Nagy, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie, Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Fiuggi oraz Klaudiusz Baran, bandoneonista, absolwent Konserwatorium Dukasa w Paryżu oraz rektor Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie.

Jak zapowiada tytuł koncertu, goście usłyszą nie tylko utwory protoplasty Tango nuevo. Oprócz Piazzoli, muzycy odegrają uwerturę Gioachinno Rossiniego oraz Cesarskiego Słowika Vaclava Trojana. Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i zakopiańskie parafie serdecznie zapraszają na ten niesamowity koncert.

Wstęp bezpłatny