W Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach koncert dał Łukasz Mosur - stypendysta i laureat wielu nagród muzycznych w kraju i zagranicą. Zaprezentował m.in. utwory Bacha, takie jak: Fantazja i fuga g-mollBWV 542, Schmücke dich, o liebe Seele BWV 654.


Nikt tak nie uderza w klawisze organów, jak Łukasz Mosur. Co to był za wyjątkowy, bogaty wieczór! Niedzielny repertuar uraczył nas nie tylko barokowym geniuszem Jana Sebastiana Bacha, ale również zaskakującymi improwizacjami, ukazującymi zupełnie nowe oblicze instrumentu.


Krążąc "Wokół Jana Sebastiana Bacha" zatoczyliśmy szeroką, muzyczną orbitę, zatrzymując się przy różnych wariantach, kompozycjach i motywach. Trudno było nie zachwycić się maestrią wykonawcy i architektoniczną oprawą kościoła.


Zapraszamy na kolejne występy XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Najbliższy koncert Kwartet Polonika "Podhale Orawa Spisz" MFMOiK odbędzie się 20 lipca w budynku Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem.


Zakochane w Lecie zakochało się w muzyce organowej!