Zakopane na pięć dni we władanie przejęli jazzmani. 29 kwietnia podczas koncertu inaugurującego festiwal Wiosna Jazzowa Zastępca Burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica przekazała symboliczne klucze do miasta muzykom na ręce Tolka Lisieckiego, który temu wydarzeniu towarzyszy od samego początku jako współorganizator i członek Jazz Band Ball Orchestra.

Pierwszy koncert odbył się w Miejskiej Galerii Sztuki. Wystąpili: Apostolis Anthimos, Gary Husband i Etienne Mbappe. Jazzowa finezja mieszała się z rockową energią, a solowe utwory artysty z repertuarem legendarnego SBB. Później miłośnicy jazzu mogli przenieść się na bardziej kameralny koncert młodej i utalentowanej artystki Mag Balay do Hotelu Aries & Spa.

Dzień 30 kwietnia to z kolei Międzynarodowy Dzień Jazzu, który również jest w Zakopanem uroczyście obchodzony. Rozpoczął się on Zakopiańską Paradą Jazzową połączoną z XVI Tatrzańskim Zlotem Pojazdów Zabytkowych.

Wieczorem, na scenie Kina Sokół, będzie można posłuchać zespołów Tango Conspiration & Villu Veski oraz czeskiego wykonawcy Ondřeja Havelki z zespołem w projekcie Pearls Of Swing.

Niedziela, 1 maja, dostarczy również wielu muzycznych wrażeń skierowanych m.in. do najmłodszych, przyszłych miłośników jazzu. Oprócz koncertu w Parku Miejskim, który dedykowany jest dzieciom, jazzu będzie można posłuchać przy Krupówkach, w Kawiarni Europejska oraz w Hotelu Aries & Spa. Wieczorem, w Kinie Sokół, zaprezentują się w ramach Gali Jazz Top laureaci plebiscytu czytelników miesięcznika Jazz Forum. Wystąpi zespół Atom String Quartet z Niką Lubowicz, a później, z muzyką Jarka Śmietany jego przyjaciele – Adam Czerwiński, Wojciech Karolak, Marek Napiórkowski, Adma „Szabas” Kowalewski oraz Piotr Baron.

Następnego dnia, 2 maja, Wojciech Mazolewski Quintet zaprasza na zabawę w rytmach jazzu na Plac Niepodległości. Po południu, w Kinie Sokół, można będzie posłuchać gości z krajów Wyszehradzkich oraz Scott Henderson Trio.

Ostatni dzień Festiwalu, środa 3 maja, to tajemniczy koncert „Folkowa Lawina z Gór”. Jak wiadomo, jazz to sztuka improwizacji, a co wtedy się wydarzy? Musicie przekonać się sami…

Zapraszamy do udziału we wszystkich atrakcjach tegorocznego Festiwalu, które odbędą się podczas długiego weekendu majowego w Zakopanem.