W programie organizowanej przez Burmistrza Miasta Zakopane Wiosny Jazzowej znalazły się także ciekawe imprezy towarzyszące, o których warto pamiętać pomiędzy odbywającymi się przez 5 dni koncertami.

30 kwietnia odbędzie się Zakopiańska Parada Jazzowa. Wyruszy ona spod kościoła pw. Świętego Krzyża, by oficjalnie rozpocząć się o godz. 11.15 u zbiegu Krupówek i Alei 3 Maja tuż przy pomniku hrabiego Zamoyskiego.

Wezmą w niej udział uczestnicy Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych, muzycy Leliwa Jazz Band, grupa cyrkowa Akro Dance z Gimnazjum nr 1 im. O. i A. Małkowskich w Zakopanem. Zaprezentuje się także Fitness pod Tatrami z pokazem czirliderek, zumby i jumping frog. Parada przejdzie w dół ulicą Krupówki, zatrzymując się przy Miejskiej Galerii Sztuki oraz Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Następnie wszyscy spotkają się na Placu Niepodległości, gdzie odbędzie się pokaz uczestniczących w zlocie zabytkowych samochodów i konkurs elegancji. Właściciel zwycięskiego pojazdu otrzyma nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Zakopane. Najbardziej elegancki samochód i załogę wybierze także publiczność.

1 maja organizatorzy pomyśleli o najmłodszych miłośnikach jazzu. O godz. 12.00 w muszli koncertowej w Parku Miejskim przy ul. Grunwaldzkiej odbędzie się dedykowany im koncert „Poranek dla dzieci”. Wystąpi Bogdan Szweda i zespół Easy Rider. Wstęp wolny.

Od 30 kwietnia do 2 maja codziennie od godz. 21.00 w kawiarni hotelu Logos przy ul. Grunwaldzkiej 10 działać będzie Klub Festiwalowy, a w nim odbywać się będą Jam Session artystów biorących udział w Wiośnie Jazzowej. Natomiast w pobliskim Parku Miejskim do 15 maja oglądać można wystawę plenerową „Wiosna Jazzowa Zakopane w obiektywie Anny Karpiel-Sembereckiej”. Zdjęcia pochodzą z archiwum Zakopiańskiego Centrum Kultury.

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH

30 kwietnia

godz. 11.15 - Zakopiańska Parada Jazzowa

Muzycy jazzowi

Grupa cyrkowa z Gimnazjum Nr 1 w Zakopanem

Zumba i czirliderki

Trasa: Kościół św. Krzyża, ul. Krupówki, ul. Kasprusie, Pl. Niepodległości

30 kwietnia - 2 maja

21.00 - 1.00 - Klub Festiwalowy - Jam Session artystów z biorących udział w Wiośnie Jazzowej

Kawiarnia w Hotelu Logos, ul. Grunwaldzka 10