BOGDAN SZWEDA
Muzyk i poeta. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, aranżer i autor tekstów.
Urodzony 31.05.1967 w Chorzowie.
Zauroczony akustycznym Bluesem w wykonaniu Sonny Terry & Brownie Mc Ghee decyduje się na granie Bluesa w jego archaicznej formie. Na początku swojej drogi muzycznej ma też romans z amerykańskim folkiem z pod znaku Bob Dylan’a, pisze własne kompozycje do swojej poezji, sięga też po gitarę elektryczną.
Jednak fala Bluesa, która napłynęła wraz z pojawieniem się w jego życiu artystycznym Johna Lee Hooker’a, spowodowała że Blues już go nigdy nie opuści!Do wyjazdu z Polski w 1986 roku grywał w nielicznych jeszcze w tedy klubach bluesowych.
Mieszka w Niemczech gdzie wraz z gitarzystą Arkiem Błeszyńskim zakłada SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES!
Seria udanych koncertów, zakwalifikowanie się na jeden z największych festiwali w Europie RAWA BLUES FESTIVAL oraz wspołpraca z wirtuozem skrzypiec Janem Błędowskim, znanym głównie z grupy KRZAK, owocuje krążkiem IN THE MOOD, który staje się rarytasem w swoim gatunku na polskim rynku!

W roku 1999 powstaje drugi album SPAB „WHISKEY & WIMMEN”.
Druga produkcja nawiązuje bardziej do gatunku Bluesa z rejonów Delty Mississippi, szczególnie „Drifftn and Driftin”, „Catfish Blues” nie zapominając o wielkim „Boom, Boom” Johna Lee Hooker’a.

Z biegiem lat B. Szweda komponuje własne utwory bluesowe, co, jak sam mówi, w cale nie jest takie proste....” bo jak zagrać w obecnej dobie Bluesa nie popełniając plagiatu i nie tracąc jednocześnie jego własnej tak specyficznej i autentycznej formy; nadać mu własne tchnienie, jednocześnie nie pozbywając go własnych korzeni”

Blues w wykonaniu B. Szwedy cieszy się na koncertach dużym uznaniem słuchaczy, a takie numery jak „Too Much Trouble Everyday” inspirują do wspólnej zabawy, co jest nierozłączną, żywiołową cząstką koncertów Bluesowych.
Bogdan Szweda ma na swym koncie koncerty w Polsce, w całej Europie zachodniej m.in.: we Francji, w Holandi, w Hiszpani oraz w Niemczech, gdzie obecnie przebywa.
Wystąpił również w Clubie Jazzowym na Mallorce oraz bardzo egzotycznym miejscu jakim jest Goa w Indiach. 2008 można go było usłyszeć także w Kambodży i w Tajlandii w Bangkoku.

ANDRZEJ WODZIŃSKI

Gitarzysta, wokalista, kompozytor,autor tekstów. Wysoko ceniony jako gitarzysta, który do perfekcji opanoawał technikę „slide”.
Charyakteryzuje się ciekawymi solówkami i przymyślanymi aranżacjami. Swoją drogę muzyczną rozpoczął pod koniec lat 70-tych grając w zespołach „Skansen” i „Talizman” (w Talizmanie m.in. muzykę renesansową i barokową).

Andrzej Wodzinski

W kwietniu 1980 r. wraz z bratem Jarosławem założył zespół EASY RIDER.
W 1980 roku występował też z Big Bandem jazzu tradycyjnego Witolda Żołnierzyka, gdzie grał na sześciostrunowym banjo.
Rozwijając swą działalność muzyczną z EASY RIDER występował równocześnie z wieloma artystami i zespołami.
Wymienić tu warto: duet z Przemkiem Janikiem, duet „ EASY OZZY” z Leszkiem Cichońskim oraz występy w „ Siedmiu wspaniałych” w zespole Leszka Cichońskiego (prowadzącego na scenie Gitarowy Rekord Guinnessa); prezentacje do internetowej szkoły L. Cichońskiego „ ABC” gitary.
Dalsze formacje to: DUDEK BLUES SESSION, SHAKIN DUDI’ Ireneusza Dudka, skład Kawy Jerzego Kawalca, Manhattan Blues Jerzego Dębiny; współpraca z Piotrem Bukortykiem Blue Haze, Hot Water, Boogie Chili, Monkey Business, Magdą Piskorczyk, Bartkiem Łęczyckim i Pawłem Ostafilem.
Muzyk dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych m.in. z udziałem wymienionych zespołów i artystów. Nagrał 4 płyty ze swoimi kompozycjami i aranżacjami. Obecnie przygotowuje kolejną płytę zespołu EASY RIDER.

JAREK WODZIŃSKI


Jarek WodzinskiPerkusista, związany z zepołem Easy Rider od początku jego istnienia tj. od 1980 r. W latach 1984-85 występował jednocześnie w Dudek Blues Session Ireneusza Dudka. Wraz z EASY RIDER w latach 80-tych akompaniował poecie Jerzemu Dębinie w spektaklach Manhattan Blues. W 1988 wziął udział w koncercie p.t. „Śpiewnik domowy” na festiwalu studenckim FAMA w Świnoujściu, który został zarejestrowany i wydany na kasecie.

Jako ciekawostkę można odnotować że dnia 20.08.90 r. w Bolesławcu zagrał bez przygotowania koncert z zespołem Dżem w zastępstwie ówczesnego perkusisty Marka Kapłona.
JACEK GAZDA

Jacek GazdaDoświadczony i ceniony muzyk, gitarzysta basowy, który wcześniej współpracował z czołowymi zespołami i solistami muzyki rockowej i pop rockowej takimi jak: KRZAK, Czesław Niemen, Hokus, MONKEY BUSINESS, Antymos Apostolis; Roman „ Pazur” Wojciechowski, Dariusz Kozakiewicz, Andrzej Zaucha, Halina Fronckowiak, KWADRAT, Big Band Ireneusza Dudka, Big Band Jerzego Jarosika, Helmut Nadolski, oraz jako sideman z SBB, Breakout Tadeusza Nalepy, Stanisławem Sojką.
Brał udział w nagraniu 15 płyt z różnymi wykonawcami, w przygotowaniu zndajduje się kolejna płyta z zespołem Easy Rider, z którym wydał już 5 płyt, a związany jest od 1984 roku.