Jak się okazuje, Jazzowe Zakopane nie musi raczyć słońcem, żeby przyciągać koneserów dobrej muzyki. Wiosna, jak wiadomo, jest piękna w swojej nieprzewidywalności, czego przykładem była deszczowa otoczka Jazzowego Pikniku. W zamierzeniu plenerowy występ dwóch zespołów, umiejscowił się w kameralnym wnętrzu karczmy w zakopiańskim GuGu Parku. Opady nie zatrzymały w domach melomanów, którzy wypełnili cały obiekt świetnym nastrojem i gromkimi oklaskami dla wykonawców.


Kameralna scena koncertów, wraz z deszczową otoczką, stworzyła niespotykany, komfortowy klimat, gdzie wykonawcy byli na wyciągnięcie ręki publiczności. Ta natomiast była niespodziewanie liczna, wypełniając stylowy budynek karczmy aż po brzegi. Solidne opady w akompaniamencie muzyki synkopowej stworzyłyby pewnie atmosferę godną wielkomiejskiego spleenu. Max Klezmer Band, polska formacja łączącą nurty spod znaku folku bałkańskiego i żydowskich kapeli klezmerskich pokazała na scenie popis karkołomnych niekiedy kompozycji. Słuchacze chętnie pląsali także do dynamicznych melodii New Market Jazz Band, które zaproponowało prawdziwie klasyczny zbiór szlagierów rodem z Nowego Orleanu lat 40 XX wieku. Każdy występ był nagrodzony zasłużonymi brawami, a wykonawcy chętnie udzielali się zebranym gościom, również towarzysko.


Zupełnie unikatową częścią spotkania była obecność gruzińskich przysmaków. Degustacja smaków Gruzji, doskonale wkomponowała się w zróżnicowany, niekiedy etniczny repertuar zespołów. Dobra kuchnia połączona z występami wyzwoliła wśród uczestników bardzo życzliwy rodzaj zażyłości, a muzyka jazzowa po raz kolejny pokazała swoją naturalną tendencję do jednoczenia.


Warto zaznaczyć, że jest to dopiero początek wydarzeń i koncertów związanych z Jazzowym Zakopanem i 16. Wiosną Jazzową Zakopane. Czekają nas jeszcze liczne koncerty i wydarzenia towarzyszące, wliczając występy czołowych wykonawców jazzowych z całego świata. Już 30 kwietnia spotkamy się na obchodach Międzynarodowego Dnia Jazzu, goszcząc na scenie m.in. Mike'a Russella i Chico Freemana. Serdecznie zapraszamy!