30 sierpnia podczas Etno-pikniku na zakończenie festiwalu i na zakończenie wakacji na Dolnej Równi Krupowej wystąpiły zespoły "Tekla Klebetnica oraz „Kozak System”.

W programie były także warsztaty etnodizajnu, występy zespołów z Włoch i Peru, warsztaty malarstwa na drewnie dla dzieci, zumba fitness oraz ogniste taneczne widowisko. Dzień wypełniła więc dobra muzyka i dobra zabawa, w którą włączyła się liczna publiczność.

„Tekla Klebetnica” to zespół znany z programu „Mam talent”. Inspiracje czerpie z tradycyjnego folkloru nie tylko muzyki polskiej, ale całego pasma Karpat. Swą muzyczną wędrówkę rozpoczyna od muzyki góralskiej, przechodząc do słowackiej, węgierskiej, rumuńskiej i cygańskiej. W połączeniu z muzyką klasyczną oraz elementami jazzu uzyskuje wyjątkowe i unikalne brzmienie. Członkowie zespołu są aktywnymi, pełnymi chęci i zapału młodymi muzykami, którzy swą tradycją i pasją chcą dzielić się z jak najszerszą publicznością, dlatego wielokrotnie koncertowali również poza polskimi granicami, m.in.: na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Irlandii, we Włoszech, w Gruzji, w Uzbekistanie, w Teksasie.

Z kolei zespół „Kozak System” to potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu, który zawiera w sobie połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.
Ten mix stylów i gatunków muzycznych w jednoczesnym połączeniu z siłą przekazywanych tekstów i mocą instrumentów tworzy wyjątkowy charakter „Kozak Rock”.

fot. Anna Karpiel-Semberecka/Biuro Prasowe 46.MFFZG