Wciąż trwa konkurs fotograficzny "Żywioł Folkloru". Termin nadsyłania zgłoszeń przedłużamy do 26 września. 

Z pewnością wśród licznej festiwalowej publiczności było wielu fotografów, fotografów-amatorów, a także osób, które na widok kolorowych i roztańczonych zespołów z całego świata spontanicznie sięgnęły chociażby po tablety i smartfony. Jeśli zdjęcia są udane i uchwyciły wyjątkowy żywioł folkloru, to wciąż jeszcze mają Państwo szansę, by wziąć udział w konkursie. Czekamy także na prace akredytowanych przy festiwalu dziennikarzy i fotoreporterów.

Głównym celem konkursu jest ukazanie piękna folkloru górali z różnych regionów świata oraz promocja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. To również idealna okazja do aktywnego udziału w tym ważnym dla Zakopanego święcie.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach. Pierwsza pt. "Żywioł Folkloru - Bogactwo stroju, siła tradycji" jest przeznaczona dla akredytowanych podczas festiwalu dziennikarzy i fotoreporterów. Druga kategoria "Żywioł Folkloru – Festiwalowa Wioska tętniąca życiem" skierowana jest z kolei do festiwalowej publiczności.

Każdy uczestnik może zgłosić 5 prac w dowolnej technice fotograficznej. Zdjęcia należy nadsyłać w terminie 31 sierpnia - 26 września 2014r. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 16 października 2014r. Wszystkie prace prezentowane będą podczas kolejnego, 47. MFFZG w Zakopanem. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody.

Patronat medialny: Tygodnik Podhalański, Press, Zakopiec.info