W południowej części Norwegi znajduje się Mjøsa, największe jezioro w kraju. Nad jego brzegiem leży miasto Hamar, administracyjne centrum regionu Hedmark. Mieszkańcy tego graniczącego od wschodu ze Szwecją okręgu pełnymi garściami czerpią z jego naturalnego bogactwa. Hedmark jest krainą jezior, stawów i rzek. Znaczna część regionu to gęste lasy zamieszkiwane przez renifery i jelenie. Hedmark to także piękne góry Rondany ze swoim najwyższym szczytem Rondslottet (2178 m n.p.m.).

Rolnictwo, rybołówstwo i myślistwo są obok lokalnego przemysłu podstawą utrzymania mieszkańców. W tej bogatej w „dzikie” krajobrazy krainie rozwinął się niezwykle ciekawy folklor nierozerwalnie związany z rytmem pasterskiego życia. Aby zachować te tradycje i sprawić by nie tylko lokalna ludność mogła się nimi cieszyć, w 1991 roku powołano grupę Hedmark Danselag. Tworzą ją tancerze amatorzy z różnych części regionu. Tym, co ich łączy jest pasja, z jaką oddają się odkrywaniu i praktykowaniu tradycyjnych tańców. Choć nie są profesjonalistami i „po prostu tańczą” robią to na tak wysokim poziomie, że występują na wielu festiwalach, imprezach i w programach telewizyjnych.

W trakcie trwania MFFZG będzie można podziwiać talent tancerzy z Hedmark i zaznajomić się z muzyką i tańcem przedstawionymi w programie zatytułowanym „Górskie życie”. Występ obejmie muzykę, tańce, rytuały i zwyczaje charakterystyczne dla regionu.

Zespół zaprezentuje się w kategorii I - tradycyjnej.