XI Edycja Wiosny Jazzowej Zakopane – UEJF w opiniach niemalże wszystkich jej uczestników, artystów, dziennikarzy była bardzo udanym wydarzeniem zarówno artystycznym, jak i organizacyjnym. Osiągnęła również zamierzone cele promocyjne. Rolę muzycznego gospodarza festiwalu pełnił, jak od kilku już lat, niezawodny zespół Leliwa Jazz Band, który od 1978 r. działa przy Tarnowskim Centrum Kultury. Klub festiwalowy w kawiarnii DW „Hyrny” tętnił życiem, a wspólne muzykowanie i zabawa muzyków z fanami jazzu i festiwalu kończyły się długo po północy. Festiwalowi towarzyszyła wystawa okładek miesięcznika „Jazz Forum” autorstwa Rafała Olbińskiego, która była prezentowana w foyer kina „Sokół”. Wcześniej była ozdobą festiwali w Seattle (USA), Izmir Jazz Festival (Turcja), a także w Warszawie i w Bielsku Białej na „Jazzowej Zadymce”. Sam mistrz Rafał Olbiński to światowej sławy wybitny grafik, malarz i ilustrator. Podczas Gali Teraz Polska 2013 w Teatrze Wielkim w Warszawie odebrał wraz z kompozytorem Krzysztofem Pendereckim statuetkę Godła Promocyjnego Teraz Polska, jako wybitny Polak. Na tej samej gali Burmistrz Zakopanego p. Janusz Majcher odebrał również statuetkę Teraz Polska przyznaną przez kapitułę dla naszego miasta.

Na każdy festiwalowy sukces składa się praca i współpraca wielu osób i instytucji. Program tegorocznego festiwalu przygotowali Paweł Brodowski Redaktor Naczelny „Jazz Forum” i Teofil Lisiecki z Jazz Band Ball Orchestra. Cała logistyka, przygotowanie techniczno-organizacyjne i finansowe, było zabezpieczone przez pracowników BPZ. Nagłośnienie i oświetlenie zabezpieczyła profesjonalnie w każdym calu firma Future Tech (Marcin Słodyczka). Maciek Stasiński (watra.pl) przygotował relacje telewizyjne i spoty reklamowe. Ania Karpiel-Semberecka dokumentację zdjęciową, a Karol Konarski profesjonalnie, ciekawie, z poczuciem humoru prowadził koncerty oraz wielu innych, którym śmiało mogę powiedzieć, że sukces tego wydarzenia jest ich udziałem.


Do zobaczenia i usłyszenia za rok
Andrzej Kawecki
Dyrektor Biura Promocji Zakopanego

Reportaż z całej Wiosny Jazzowej Zakopane w programie "Pod Tatrami" na antenie TVP Kraków i TVP POLONIA w dniach: 15.05, 16.05, 17.05, 18.05.