Zapraszamy dzieci do udziału w Konkursie na Dziecięcy Plakat związany z 49. Międzynarodowym Festiwalem Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Zachęcamy do zaprezentowania własnej twórczości, a także do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą podhalańską, również sztuką tworzenia plakatu. Pogłębianie wiedzy i świadomości na temat wartości swoich korzeni i tożsamości, nabywanie wiedzy dotyczącej bogactwa kultury tradycyjnej, są priorytetami w działalności placówek kultury. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zaangażowania się i zmobilizowania dzieci do udziału w konkursie. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest dziecko w kulturze tradycyjnej.

Nabór prac trwa od 15.05.2017 r. do 12.06.2017 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 20 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego przy ul. Krupówki 41. Zwycięska praca będzie reprodukowana w postaci plakatu i pocztówki okolicznościowej.

Z wybranych prac przekazanych do konkursu, Organizator stworzy plenerową wystawę plakatu w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w terminie od 01.08.2017 r. do 31.08.2017 r. 

Zapraszamy do spotkania z folklorem wszystkich młodych artystów. Mamy nadzieję, iż konkurs pozwoli na zwrócenie uwagi dzieci na ważne wydarzenia kulturalne w regionie oraz pomoże w zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu Podhala.